Marie Kobro Hanche-Olsen blir ny næringssjef i Færder kommune

Færder kommune har ansatt Marie Kobro Hanche-Olsen (39) som ny næringssjef. Hun tiltrer stillingen 1. oktober.

Marie Kobro Hanche-Olsen

Kobro Hanche-Olsen har bred erfaring innen næringsutvikling, innovasjon og offentlig–privat samarbeid. Hun har blant annet vært daglig leder for Gründerhuset Hi5 i Tønsberg og arbeidet med næringsutvikling i både kommunal og privat sektor. I dag er hun doktorgradsstipendiat ved Universitetet i Sørøst-Norge, der hun forsker på hva som gjør at bedrifter lykkes med vekst og skalering.

Som næringssjef får hun ansvar for kommunens arbeid med næringsutvikling og næringsdialog. Hun blir også leder for Team samfunnsutvikling.

– Vi er svært glade for å få Marie med på laget. Hun har solid kompetanse, bred erfaring og et sterkt engasjement for nærings- og samfunnsutvikling. Hun kjenner regionen godt og vil bli en viktig ressurs i arbeidet med å videreutvikle Færder som en attraktiv kommune for både næringsliv og innbyggere, sier kommunalsjef for samfunnsutvikling Øyvind Toft.

Kobro Hanche-Olsen ser fram til å starte i stillingen.

– Færder har et aktivt næringsliv og store muligheter for videre utvikling. Jeg gleder meg til å bli enda bedre kjent med bedrifter, organisasjoner og samarbeidspartnere, og til å bidra til vekst, verdiskaping og gode løsninger for framtiden, sier hun.